Свято

У нас ви можите дізнатися який сбогодні день, та какой сегодня праздник.

День незалежності Естонії-державне свято Естонії, що відзначається щорічно 24 лютого на честь прийняття в Талліні декларації про незалежність Естонії в 1918 році, що прийнято вважати датою утворення Естонської Республіки. Саме дата 24 лютого 1918 року, коли Комітетом порятунку була проголошена незалежність країни, і вважається сьогодні датою утворення Естонської Республіки.

Естонія отримала незалежність після Першої світової війни та естонської війни за незалежність (1918-1920). У 1940 році Естонія перейшла під контроль Радянського Союзу в результаті підписання німецько-радянського пакту про ненапад (пакту Молотова-Ріббентропа) і його секретного протоколу.

Рух за відновлення національної незалежності особливо активізувався в Естонії в другій половині 1980-х років, і тоді ж люди почали публічно святкувати День незалежності. 16 листопада 1988 року була видана Декларація суверенітету Естонії, яка затвердила суверенітет держави і перевагу законів Естонії перед законами СРСР. Офіційно незалежність, що відновлює довоєнний (до 1940 року) статус держави, була проголошена 20 серпня 1991 року, в той час, коли в Москві була зроблена спроба державного перевороту.

Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *