Житомир

День святого Андрія — це цікаве і таємниче свято. На сьогодні ворожать і заглядають у майбутнє.

Далі розповість «zhytomyr-online.com/ru»

Сьогодні в нашій країні відзначають День святого Андрія. Андрій-це дуже популярне і поширене чоловіче ім’я в Україні.

За святим писанням святий Андрій — це перший апостол, який почув Христа і пішов за ним. Пізніше він вже привів до Ісуса свого брата, який став святим апостолом Петром.

Згідно легендам Андрій читав свої проповіді на півострові Крим, а згодом, рухаючись вздовж Дніпра, дійшов до місця, де в майбутньому мав стати Київ. Кажуть, що він говорив своїм послідовникам, що постане тут велике місто з багатьма церквами і Бог присвятити це місце хрещенням.

Також він освятив це місце і благословив тих, хто буде тут жити.

Андрій лікував людей і проповідував християнство в місті Пафрос, що в Греції. Егеат, ЦАР Пафрос, вважав цю релігію божевіллям і наказав стратити апостола. Андрія розіп’яли, а щоб він більше отримав страждань, його просто повісили на хрест, вбиваючи цвяхів в кінцівки.

У День Андрія ворожать і пророкують майбутнє.

За народним звичаєм цей день називали Калитою, святом хлопців, тому що вночі їм дозволялося веселитися, а ось дівчата в ніч на Андрія можуть дізнатися своє майбутнє.

За традиціями предків, коли вечір 12 січня, молодь-юнаки і дівчата збиралися в будинку, де спілкувалися, грали в різні ігри, а ось вночі вже проводилося ворожіння.

Також з Дня Андрія починають діяти, за народними звичаями, різні заборони, будуть діяти до Різдва або Хрещення. Наприклад, суворо забороняється шити і мотати нитки в будинку.

За традицією, в тому будинку де добре відсвяткували Андріїв день, буде великий урожай і щастя в наступному році.

Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *