ЛІКАРНЯ МАЙБУТНЬОГО

Лікарні в майбутньому зміняться! Як, на вашу думку, вони будуть виглядати? Мені вони все більше нагадують СТО, тільки не для машин, а для людського організму. Пройде 5-10 років — і для пацієнта все, що пов’язано з лікуванням, буде простіше, швидше, доступніше. Приїхав після літньої відпустки, зробив діагностику, знайшов проблему, замінив запчастини — як сезонне ТО для автомобіля.

Ось поїхала людина на відпочинок до Туреччини з опцією «все включено», відпочив зі шкодою для здоров’я, навантаживши все системи свого організму. Після повернення звернувся в лікарню, в якій, в буквальному сенсі, як на СТО, йому щось виправили, щось замінили, щось налагодили. І вийшов, майже як новий — молодий і здоровий. Игорь Николаевич Янковский сайт https://yankovsky.com.ua.

Ось кілька фактів, які говорять на користь порівняння лікарні майбутнього зі звичайною СТО.
Візьмемо, наприклад, ендоскопічні операції. Зараз вони робляться повсюдно. Ендоскопічна хірургія менш травматична для пацієнта — ніяких скальпелів, затискачів, великих розрізів. Після такої операції в більшості випадків пацієнт може через кілька годин відправлятися додому.

У звичному нам варіанті прийому таблеток велика частина діючої речовини просто марнується, проходячи по травному тракту. При цьому ще часто завдаючи шкоди організму.
Незабаром в ужиток увійдуть точкові, адресні способи доставки діючої речовини безпосередньо до місця, де воно необхідне. Наприклад, вже зараз є аерозолі, за допомогою яких інсулін або знеболююче можна просто вдихнути, і таким чином, через легені, ліки значно швидше засвояться організмом. Відповідно, негативні наслідки прийому будь-яких медичних препаратів будуть мінімізовані. Плюс — носії зовсім інші.

Серйозні зміни чекають і медичну техніку. Саме вона сьогодні займає найбільшу рядок витрат при обладнанні лікарні. До того ж багато апаратів і пристрої взагалі застаріли, наприклад, ті, що пов’язані із застосуванням радіації.
В недалекому майбутньому обладнання буде ефективніше, інформативніше, безпечніше. Вже сьогодні є УЗД-апарати, які практично зрівнялися за можливостями діагностики з МРТ. Або ж діагностичні апарати, які за аналізом крові (маркерами) зможуть автоматично видати висновок — великий обсяг інформації про стан пацієнта.

Нещодавно в Кремнієвій долині був представлений стартап — апарат, здатний всього лише за день по одній краплі крові пацієнта розпізнати наявність більше 1 000 бактерій, грибків, вірусів. Це не тільки прискорює діагностичний процес, але і дозволяє виявити рідкісні, важко діагностуються інфекційні захворювання. При цьому розвиток інформаційних технологій в медицині та створення величезних баз даних дозволять в найкоротші терміни, виходячи з даних цього аналізу, направити пацієнта до потрібного фахівця, який приймає в зручному для конкретного пацієнта місці і володіє ефективними методами лікування конкретного захворювання.

Ну і звичайно ж, у всіх на слуху 3D-друк органів. Дійсно, пройде зовсім небагато часу, і будь-який орган можна буде надрукувати таким чином. Адже вже сьогодні багато дантисти і хірурги застосовують 3D-друк в своїй роботі. І ця технологія буде лише розвиватися.
Важливо також те, що майбутні способи апаратної діагностики — за зовнішнім виглядом пацієнта і його аналізах — виключать суб’єктивний фактор, який неминуче присутній, коли цим займається чоловік.
Лікарні перестануть бути закладами з якимось особливим для звичайної людини статусом, як це виглядає зараз. Це буде звичайний будинок, в якому зібрані медичні прилади і працює невелика кількість обслуговуючого персоналу. Все має бути спрощене в цій галузі. У тому числі і отримання ліцензій для медичних установ.

Ясна річ, що лікарня все одно залишиться лікарнею — з операційними, стерильністю. Нікуди не дінуться складні випадки, які потребують особливої уваги і професіоналізму лікарів. Але багато процесів, на які сьогодні витрачається багато часу, сил і грошей, будуть значно спрощені і механізовані.

Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *